Корзина
179 отзывов
Сертифицированная компания Prom.ua
Ми - справжній магазин. Більшість товарів є в наявності!Хіти продаж!
+380677264654
+380
67
726-46-54
+380
63
742-97-21
+380
95
702-99-01
+380
45
636-62-17

Домра

Нове надходження щипкового музичного інструменту - домри!

05.12.16

Домра - старовинний струнний щипковий музичний інструмент. Має три або  чотири струни.

Вперше домра згадується в джерелах XVI-го століття, хоча схожі за формою триструнні інструменти можна побачити на фресках церковних розписів які відносяться до XI - XV ст. (Наприклад, Софійський собор у Києві). Аж до середини сімнадцятого століття домри поряд з гудками і гуслями користувалися великою популярністю, як і в народі, так і при дворі. Збереглися навіть записи про постачання домр і струн для них до царського двору! На домрі грали скоморохи, виконавці народного епосу. Музикантів, що грають на домрі в ті часи називали "Домрачеї".

У різних народів досі існують інструменти схожі на домру: у грузин - чунгурі і пандурі, у південних слов'ян - танбур, в українців - бандура, у туркменів - дуатар, у монголів - домбур, у киргизів і татар - думра, у остяків - домбра, у калмиків - домр. В Європу подібний інструмент проник в ранньому середньовіччі і отримав назву лютня. Саме лютня стала згодом родоначальницею таких багатострунних інструментів, як віола, мандоліна, гітара.

Домри бувають декількох видів: пікколо, мала, альтова, тенорова, басова і контрабасова.

В Україні широкого розповсюдження набула 4-струнна домра. Чотирьох струнна домра замінила мандоліну і в деяких районах скрипку в народному побуті. У наші дні домра широко використовується як сольний, так і ансамблевий інструмент. Мистецтву гри на домрі навчають в музичних школах. Існує великий репертуар творів написаних спеціально для домри, класичної, джазової та сучасної музики.

У нашому музичному магазині mayak-music Ви зможете придбати домру пріму і домру альт, а також аксесуари до цього унікального інструменту.