Корзина
211 отзывов
Ми - справжній магазин. Більшість товарів є в наявності!Хіти продаж!
+380677264654
+380
67
726-46-54
+380
63
742-97-21
+380
95
702-99-01
+380
45
636-62-17
БАС ГІТАРА

БАС ГІТАРА

БАС ГІТАРА
Шукаєте де купити бас гітару? В нашому музичному магазині mayak-music Ви знайдете великий вибір бас гітар за найкращою ціною.

11.11.16

До винаходу бас-гітари, в якості основного басового інструменту виступав контрабас - найбільший акустичний інструмент з сімейства скрипок. Цей інструмент наряду з перевагами володів рядом характерних недоліків, що ускладнюють його широке застосування в ансамблях популярної музики початку XX століття.

Зростаюча в 20-х - 30-х рр XX століття популярність джазової музики, поява технології електронного посилення звуку породили потребу в басовому інструменті.

Серед винаходів того часу слід згадати бас-мандоліну Гібсон Мандоліна бас, яка вироблялась фірмою «Gibson» з 1912 по 1930 роки, а також інструмент американського музиканта і підприємця Пола Тутмарка Електронний бас Аудіовокс, створений ним в 1936 році і містив багато рис сучасної бас-гітари, наприклад, суцільний дерев'яний корпус, горизонтальне розташування грифа і ладові поріжки.

У 1951 році американський винахідник і підприємець Лео Фендер, засновник фірми «Фендер», випустив бас-гітару «Пресіжн» (Fender Precision Bass), розроблену ним на основі його електрогітари «Телекастер». Інструмент отримав визнання і швидко завоював популярність. Ідеї, закладені в його конструкції стали фактичним стандартом для виробників бас-гітар, а вираз «бас фендер» на довгий час стало синонімом для бас-гітари взагалі. Пізніше, в 1960 році, Фендер випустив ще одну, вдосконалену модель бас-гітари - «Джаз бас» (Fender Jazz Bass), популярність якої не поступається «Пресіжн».

     Деякий час фірма «Фендер» домінувала на ринку бас-гітар, поки конкуруючі фірми розробляли і випускали свої варіанти. Один з ранніх варіантів бас-гітари - випущена в 1955 році німецькою фірмою Hofner напівакустична бас-гітара. Пізніше ця модель стала широко відомою завдяки тому що її обрав в якості основного інструменту Пол Маккартні, бас-гітарист групи «Бітлз». 

З 60-х років XX століття з появою рок-музики, бас-гітара стає все більш поширеним інструментом. Виникають нові різновиди - з'являються акустична бас-гітара і безладова, збільшується число струн, з'являються гітари з вбудованою активною електронікою, здвоєними і троїстими струнами і без головки грифа. Якщо спочатку бас-гітара була виключно акомпануючим інструментом, призначеним для того, щоб замінити контрабас, то з розвитком музичних напрямів вона придбала самостійність. Почали з'являтися нові техніки гри, а також нові моделі інструментів, що дозволяють втілити в собі ці техніки.

Розрізняють такі типи бас-гітар: ладові, безладові і напівакустичні

Велика частина ладових бас-гітар відносяться до одного з двох видів: Precision (Пресіжн) і Jazz (Джаз) Bass. Основна відмінність між цими видами бас-гітар полягає в електроніці, тому звукознімачі, які характерні для того чи іншого типу гітари стали називати р і j за першими літерами в назві ці типів.

Найчастіше використовуються 4-х струнні бас-гітари, проте існують бас-гітари і з великою кількістю струн - 5, 6 і навіть 12.

Для навчання грі на бас-гітарі найкраще використовувати класичний варіант бас-гітари - 4-х струнний джаз-бас, оскільки це універсальний як за звучанням, так і у використанні варіант.

"Безладова гітара".

Безладова бас-гітара. Це бас-гітара, у якій відсутні лади. Відсутність ладів дозволяє отримати більш тонкі нюанси в звуці, оскільки на ньому можна грати чверть-тональними інтервалами, тоді як ладова гітара дозволяє грати напівтоновими інтервалами. Звучання без ладової бас-гітари нагадує звучання контрабасу, а прийоми гри на ній відрізняються від тих, які використовуються при грі на ладовій бас-гітарі.

Для зручності на грифі деяких безладові бас-гітар нанесені лінії для позначки ладів і (або) мітки.

Напівакустична бас-гітара.

Акустичні бас гітари мають туж саму мензуру та стрій, що і електричні, часто можуть використовуватись в оркестрах. Зустрічаються їхні народні модифікації типу бас кобза, бас домра або ж навіть бас балалайка. У балалайці та домрі кількість струн може варіюватись.

 В нашому музичному магазині mayak-music Ви знайдете великий вибір бас гітар за найкращою ціною детальніше:http://mayak-music.prom.ua/g10138727-bas-gitary