Корзина
211 отзывов
Ми - справжній магазин. Більшість товарів є в наявності!Хіти продаж!
+380677264654
+380
67
726-46-54
+380
63
742-97-21
+380
95
702-99-01
+380
45
636-62-17
Каніфоль - незамінний матеріал для вашого смичка.

Каніфоль - незамінний матеріал для вашого смичка.

Каніфоль - незамінний матеріал для вашого смичка.

17.10.16

Каніфоль - це шматочок смоли, яким натирають волосся смичка, без неї смичкові інструменти не звучать.

Каніфоль отримала своє ім”я від античного міста Kolophon, розташованого на північ від Ефеса і Смирни, де так звана "смола для смичків" виготовлялася в великих кількостях.

Перші згадки про смички для струнних інструментів зустрічаються в середньоазіатських і арабських джерелах починаючи приблизно з 9-го століття нашої ери. До цьго періоду відносяться і перші спроби пошуку відповідного матеріалу, що поліпшує контакт струн зі смичковим волосом.

Волосся є важливою складовою частиною смичка. Завдяки йому відбувається контакт між смичком і інструментом. Маленьким, але таким незамінним при грі допоміжним матеріалом є каніфоль. Тільки наканіфолене волосся створює можливість повноцінної гри на інструменті.

Різноманітність сортів каніфолі полягає в широкому виборі вихідного матеріалу. Технологія виробництва каніфолі для скрипки, альта, віолончелі, контрабаса не зазнала особливих змін. Сьогодні, як і в старі часи, з смоли хвойних дерев шляхом дистиляції отримують скипідарне масло, а залишки: смола, кислоти і вода випаровується. Всі домішки при цьому осідають і залишається найчистіша смола. Згодом при виробництві скрипкової каніфолі до цієї смолі додаються певні компоненти.

Музиканти підбирають скрипкову або віолончельну каніфоль індивідуально, відповідно до струн, на яких вони грають. Інструментам з жорсткими металевими струнами необхідна каніфоль, що має невелику силу зчеплення. Для інструментів з синтетичними струнами на пластиковій основі потрібна каніфоль, що володіє середньою силою зчеплення. Інструментам з жильними струнами необхідна каніфоль з найбільшою силою зчеплення.

  

Каніфоль надає вагомий вплив на звукові та ігрові якості струнно-смичкового інструменту і смичка, будучи незамінним натуральним матеріалом, традиція використання якого продовжує своє існування і в наш час. Так шматочок смоли допомагає музикантам отримувати неймовірні звуки музики.

Каніфоль для смичкових інструментів буває різних фірм і різних видів.

В нашому музичному магазині mayak-music Ви знайдете великий вибір якісної каніфолі.